Başarılı Çocuklar Yetiştirebilmek İçin Ailelere Tavsiyeler


çocuk ve başarıHer anne baba çocuğunun  derslerinde ve okulunda başarılı olmasını,beladan uzak durmasını ve hayatı boyunca mutlu bir şekilde yaşamasını ister.Peki bu durumun ortaya çıkabilmesi için bizler çocuklarımızı nasıl yetiştiriyoruz ? Yada soruyu daha farklı soralım başarılı çocuklar nasıl yetiştirilir?

 

Çocuklarınıza basit yapabilecekleri tarzda ev işleri yaptırın .Cinsiyet ayrımı gözetmeksizin çocuğunuza bu tip işler yaptırdığınızda ilerleyen hayatlarında hayatın bir parçası olmak için iş yapmaları gerektiğini anlıyorlar ve gelecekte meslek sahibi olduklarında çalışma arkadaşlarıyla daha iyi işbirliği kurup daha empatik bireyler oluyorlar.ev işi

 

 

 

 

 

Matematik eğitimine erken yaşta başlatın.Erken yaşlarda verilen matematik eğitimi beyninin gelişmesi açısından faydalı oluyor.Okula başlayan çocuklar daha hızlı okuma ve kavrama becerilerine sahip oluyor.

düşünen çocuk

Otoriter veya fazla serbest bırakan aile tipi yerine saygı uyandıran demokratik aile olmak gerekiyor.Uygulanması gereken bir kural var ise bu herkes için geçerli olmalı alınacak kararlar hepbirlikte demoktatik bir şekilde alınmalı.

demokratik aile

 

 

 

 

Çocukları başarıya götüren bir kişilik özelliği olarak tanımladığımız ‘dayanaklılık’; çocuklara uzun dönem hedefler belirlemeyi ve yaşamak istedikleri geleceğe giden yola kendilerini adayabilmeyi öğretiyor.güçlü çocuklar

Başarılarından ziyade göstermiş oldukları çabaya değer verin.Sonuçtan çok süreç odaklı yaklaşımlar çocukların kendilerine güven duymasını sağlıyor bu nedenle başarıyı değil gösterdikleri çabayı takdir edin.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s