Türkiyede Sosyal Medya Kullanımı | Ülkemizde İnternet Tüketimi


Sosyal medya kullanımı ile ilgili bir çok kaynaktan çeşitli istatistikler yayınlanmakta . Açıkcası amacım bu verileri paylaşıp kafanızı bulandırmak değil.

ülkemizde sosyal medya

Ülkemizde sosyal medya kullanımı olarak istatistikten çok içeriğe bakmak gerektiğini düşünüyorum.

Evet çok hızlı bir şekilde tüketen bir ülkeyiz ve bu durum bizi bir çok ülkenin pazarı durumuna getirmiş durumda . Burada kalkıpta bu sorunu yada sıkıntıyı paylaşmayada niyetim yok aslında .Peki niyetimiz burada ne  bizler Sosyal medya dediğimiz mecralarda ne kadar üretkeniz ne kadar kaliteli bir şekilde sosyal medya kullanıcısıyız bunları sorgulamak sadece niyetim …

Tıpkı ikili ilişkilerde olduğu gibi internete girip ihtiyacımız olanı alıp sonra çekip giden bir yapmızmı var ? Bencilleştikmi?  Ya da Zaten bencilmiydik ? İnternetle olan ilişmimizde sdece çıkar ilişkisimi ? Çıkarımız yoksa Selam bile vermiyormuyuz yoksa internete ?

 

Yetiştirildiğimiz toplumdan mı yetiştiğimiz çağdan mı bilinmez ama gün geçtikçe dahada bireyselleşen dahada bencilleşen kişiler haline gelmekteyiz.Sayılardan ,istatistiklerden dahada önemlisi var evet hepimiz sosyal medyayı kullanıyoruz ama istediğimiz aldıktan sonra arkamıza bile bakmadan çekip gidiyoruz .Maalesef geldiğimiz nokta bu işimize yarayan bir içerik bulduğumuzda bunu paylaşmıyoruz veya yayınlayana paylaşana teşşekkür dahi etmiyoruz …Youtube da içerik geliştiren onlarca insan var ülkemizde ve gerçekten kaliteli şeyler ortaya çıkmakta ama maalesef bizler onlara gerekli değeri en azından bir beğen tuşuna basarak dahi vermiyoruz.

Sonuç itibari ile her konuda olduğu gibi Sosyal Medya Konusunda da tüketen değil üreten bir ülke  olma ihtiyacımız günden güne artmakta.Üretmeliyiz, üretilenlere değer vermeliyiz,paylaşmalıyız,beğenmeliyiz ,yorum yapmalıyız açıkçası TEPKİ VERMELİYİZ…. Saygılar sevgiler 🙂

Birol GENÇ..

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s