Pewdiepie Kimdir?


pewdiepie

Felix Arvid Ulf Kjellberg  ya da takma adıylaPewDiePie youtube ‘da isveçli bir video oyunu yorumcusudur. Çoğunlukla Let’s Play (haydi oynayalım ) videoları ile tanınmaktadır. Ağustos 2013 ‘ten beri, YouTube’ daki en çok abonesi olan kanaldır. Eylül 2015 de 40 milyon aboneye yaklaşmıştır. 24 Ekim 2015’da yani doğum gününde saat 18:00 sıralarında 40 milyon aboneye ulaşmıştır.

Bu bilgilerden sonra artık oyun oynamak kadar oynanılan oyunlar etrafında komedi yapmanında ne kadar önemli olduğunu bize anlatmış insandır.Saatlerini bilgisayar oyunlarına ayıran insanlardan daha çok saatlerini oynanan oyunları izleyerek geçiren  insan sayısı  giderek artmaktadır.

Pewdiepie ise oynadğığ oyunlara vermiş olduğu reaksiyonlar sonucu bi hayli üne kavuşmuş ve yaklaşık olarak 10 milyardan fazlaca izlenmiştir.Genellikle izleyici ve takipçi kitlesi 12-17 yaş aralığındaki  çocuklardan oluşması pek şaşırtıcı değil açıkçası bunun nedeni oynamış veya yorumlamış olduğu oyunların aslında o kitleye hitap etmesinden  kaynaklanmakta.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s