Oyun ve Öğrenme


oyunÇocukluğumuzdan bu yana hepimiz bir çok oyun oynamışızdır .Bu oyunlar sayesinde bi çok şeyi öğrendik ,kimi zaman koştuk saklandık kimi zaman misketimiz bitti borç aldık kimi zaman kazandık ve mutlu olduk kimi zaman yenildik ve bir daha oynamak istedik…
Oyunlar sayesinde kendimizi ifade ettik ve yeteneklerimizi geliştirdik.Bazen oyun oynarken hata yaptık bi dahaki sefere hatamızı gördük ve düzelttik,kaybede kaybede kazanmayı öğrendik.Oynadığımız oyunlar sayesinde hayatı tanıdık herzaman kazanamayacağımızı ,takım ruhunu öğrendik beraber sevindik beraber üzüldük.
Bu yüzden oyunlar çocukların hayatında çok büyük bi öneme sahiptir fakat gelişen dünya ve teknoloji bunu sadece ticari amaçlı şiddet içeren oyunlar için kullanmaktadır .
Oyunlara özellikle eğitsel oyunlara verilen değer hakettiğinden azdır bu konu üzerinde çok büyük çalışmalar yapılması çocuklar için öğretirken eğlendiren ve öğrettiklerini daha kalıcı hale getiren oyunlar tasarlanması gerekmektedir.
Oyunlar hiçbir zaman vakit kaybı olarak görülmemeli aksine çocukları eğiten onlara iletişim becerisi kazandıran eğitim aracı olarak görmemiz gerekmektedir.
Bilgisayar oyunları yada elektronik oyunlar iyi tasarlanıp iyi kurguluandığında gereksiz şiddetten uzak eğitimsel faailyetler içinde olduğunda çocukların öğrenmesi için büyük bi fırsattır bunu iyi değerlendirmek gerekir..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s